Şifre Oluşturucu

Günlük hayatımızda hesaplarımıza belirlediğimiz şifrelerin güvenliğinden emin olmayabiliyoruz. Güvenli şifreler elde etmek adına şifre oluşturucu aracımıza şifre uzunluğu belirterek karışık karakterlerden oluşan bir şifre oluşturabilirsiniz. Dijital platformda ki önlemlerin arttırılmasıyla beraber böyle bir önlemi de siz alabilirsiniz. İnternet ortamındaki zararlı şifre çalma saldırılarından korunmanız için önemli bir önlemdir.


Şifre Oluşturucu

*Doldurulması zorunlu alanlar.

Güvenliğiniz için lütfen en az 8 karakterli şifre oluşturun.


Diğer Hesaplama Araçları
Yüzde Hesaplama İki Tarih Arası Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama Vücut Kitle Endeksi Hesaplama
Sigara Maliyeti Hesaplama Kâr Hesaplama


Şifre Nedir?

Bilimsel olarak açıklamasını incelediğimizde gizli bir şekilde haberleşmeyi sağlayan işaretleri göstermektedir. Günümüzde dijital platform üzerinde birçok site üye olurken sizden parola oluşturmanız istenir. Bu parola sayesinde internet sitelerine güvenli bir şekilde girmeniz sağlanır. Sizlerin kullanıcı adına kolaylıkla ulaşabilen diğer kişiler basit parolalarınızı çözmekte zorlanmayacaktır. Bu yüzden bu gibi durumlardan korunmak adına güçlü bir şifre oluşturmanız gerekir.


Güçlü Bir Şifre Nasıl Oluşturulur?

Ülkemizde birçok işlemin dijital platforma taşınmasıyla beraber güvenlik önlemleri arttırılmaya başlandı. Ciddi bilgilerinizin bulunduğu internet ortamında bir hesabınızın başka birinin eline geçirilmesi büyük sıkıntılara yol açabilmektedir. Bu gibi sorunlardan korunmak adına güçlü şifreler oluşturmanız gerekmektedir. Peki, güçlü bir şifre nasıl oluşturulur? Güvenli şifre olarak kabul edilen şifreler genel olarak 12 karakterden oluşur. İçerisinde büyük harf, küçük harf, sayı ve bir işaret bulunmalıdır. Bu tür şifreler internet siteleri için güvenli kabul edilmektedir. Sitemiz üzerinde yer alan şifre oluşturucu aracı ile üye olacağınız sitelerde güvenli sayılacak şifreleri oluşturup güvenli bir şekilde gezinebilirsiniz.


Güçlü Şifrenin Faydaları Nedir?

Güçlü parola oluşturarak internet üzerinde bilgilerinizin yer aldığı önemli hesaplarınızı koruma altına alabileceksiniz. En basiti günümüzde bankacılık uygulamalarının internet ortamına taşınması konusudur. İnternet bankacılığı şifreleriniz bir şekilde başkalarının eline geçerse sizin bilgileriniz hesabınız kullanılarak kötü işlemler gerçekleştirebilirler. Aynı zamanda e-ticaret sitelerinden birine üye olduğunuzu varsayalım. Bu sitede kredi kartınız otomatik ödemeli olarak kayıtlı. Başka bir kişinin eline geçen hesabınız ile istenmeyen alışverişler yapılarak size ciddi maddi zararlar verebilirler.Bu işi yapan bilgisayar korsanları günümüzde bulunuyorlar. Sizlerin parolası güçlü olduğu sürece hiçbir şekilde hesabınıza erişemezler. Başka bir yandan düşündüğümüzde sosyal medya hesaplarınızın şifresi başkasının eline geçtiği halde sizin özeliniz olan mesajlar veya arkadaşınıza yolladığınız fotoğraflar başkalarının eline geçebilir. Bu gibi durumlarda bilgileriniz kötü amaçlı kullanılabilir. Bu sorunların önüne geçmek adına güçlü parola ile önlem almalısınız. Basit parolalar kullandığınız takdirde hesaplarınız başkalarının eline geçebilir ve kötü amaçlar ile kullanılabilir. Güvenlik önlemlerinizi almanızda fayda vardır.

Sizin İçin Seçtiklerimiz
Ortalama Hesaplama Kaç Saat Geçtiğini Hesaplama
İskonto (İndirim) Hesaplama Kdv den matrah bulma
Yüzde indirim hesaplama İki Tarih Arası Hesaplama