Burç Hesaplama

Burç hesaplama günümüzde birçok kişi tarafından ilgi görmektedir. Özellikle hanımların ilgisini oldukça çekmektedir. Burcunuzu öğrenmek için doğum tarihiniz yeterlidir. Sizde burcunuzu merak ediyorsanız kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Doğum ayı ve gününüzü burç hesaplama aracına girerek kolaylıkla burcunuzu öğrenebilirsiniz.


Burç Hesaplama Aracı

*Doldurulması zorunlu alanlar.


Diğer Hesaplama Araçları
İdeal Kilo Hesaplama Vücut Kitle Endeksi Hesaplama
Sigara Maliyeti Hesaplama İki Tarih Arası Hesaplama
Şifre Oluşturucu Kâr Hesaplama


Burç Nedir?

Bilimsel olarak sözlük açıklamasına baktığımızda Zodyak üzerinde bulunan 12 yıldıza verilen ad olarak bilinir. Bu yıldızlar 4 gruba ayrılarak belirlenmiştir. Ateş, toprak, su ve hava olarak belirlenen gruplar sayesinde kişilerin temel özellikleri hakkında bilgiler sunulmuştur. Günümüzde insanlar ikiye ayrılmış durumda bir taraf burçların belirttiği özelliklerin doğru olduğunu söylerken diğer taraf şans eseri doğru bilgilerin bulunduğunu söylüyor.


Hangi Grupta Hangi Burçlar Yer Alıyor?

Koç, Aslan ve Yay ateş grubundan yer almaktadır.

Boğa, Başak ve Oğlak toprak grubunda yer almaktadır.

İkizler, Terazi ve Kova hava grubundan yer almaktadır.

Yengeç, Akrep ve Balık su grubunda yer almaktadır.


Burç Nasıl Öğrenilir?

Burçlar belirli tarih aralıklarına göre belirlenmiştir. Örneğin 21 Mart-19 Nisan arasında doğan kişiler Koç burcu olarak nitelendirilir. Bu tarihleri bilmeniz gerekir. Kendi doğum tarihinizi kapsayan burç sizin burcunuz olacaktır.Burç Özellikleri Nelerdir?

Koç
Koç burcunun özellikleri genel olarak yüksek enerji, hazır cevaplılık, pozitif enerjiye sahip ve girişken yapıya sahiptir. Egoist tavırları olabilir. Liderlik özellikleri ağır basar.

Boğa
Boğa burcuna sahip kişi özellikleri arasında genellikle pratik olma, insanlar tarafından güvenilir olma, kararlı ve sıcakkanlı olma özellikleri başta gelmektedir.

İkizler
İkizler burcu olan kişiler eğlenceli yönleriyle dikkat çekerler. Sıcakkanlı, sempatik ve konuşkan yapıları vardır. Kesinlikle emir almayı sevmezler özgürlüğüne düşkündürler. Fakat kararları çok kısa sürede değişebilmektedir.

Yengeç
Oldukça cana yakın kişilerdir. Naziklikleri ve hassaslıkları onları belli eder. Tutumlu ve beceriklidirler. Israrlı yapıları vardır.

Aslan
Oldukça cömert kişilerdir. Yaratıcılık ve açık zihin konusunda önde gelirler. Fedakar kişilerdir.

Başak
Etrafındaki her şeyi analiz ederler. Dostluk yapılabilecek kişilerdir. Cana yakın ve alçak gönüllü olmaları onları sıcakkanlı kılmaktadır.

Terazi
Sevimli ve uyumlu kişilerdir. Kararsız ve alınganlıkları ile dikkat çekerler. Romantik yapıları bulunur.Akrep
Duygularını belli etmezler ve sırdaş olabilecek kişilerdir. Güçlü duygulara sahiptirler hiçbir şeyi unutmazlar.

Yay
Özgürlüğüne düşkün ve eğlenceli kişilerdir. Olgun kişilikleri ve iş hayatındaki başarıları konuşulur.

Oğlak
Sabırlı olmayı bilen azimli ve istikrarlı kişilerdir. Disiplinli bir yapıları vardır. Dik başlılıkları ile ilgi çekerler.

Kova
Bağımsızlıklarına düşkün kişilerdir. Değişik davranışları ile dikkat çekerler.

Balık
Derin duygular ve renkli hayalleriyle ilgi çekerler. Aşırı sevgi beklentileri bulunur. Bir o kadarda merhametli kişilerdir.