İş Yeri Kredisi Hesaplama

İş yeri kredisi hesaplama için çekeceğiniz kredi tutarı vadesi ve faiz oranlarını bilmelisiniz. Kredi miktarı, vade sayısı ve faiz oranı ile birlikte iş yeri kredisi hesaplama aracından toplam ödeyeceğiniz miktara ulaşabilirsiniz. Her bankanın faiz oranı değişiklik göstereceğinden en uygun krediyi bulmak adına sizlere yardımcı olacaktır. Kısa işlemler ile ödeyeceğiniz tutarı İş Yeri Kredisi Hesaplama aracı ile öğrenebilirsiniz.


İş Yeri Kredisi Hesaplama Aracı

*Doldurulması zorunlu alanlar.


Diğer Hesaplama Araçları
İhtiyaç Kredisi Hesaplama Konut Kredisi Hesaplama
Taşıt Kredisi Hesaplama KDV Hesaplama
Yüzde Hesaplama Kâr Hesaplamaİş Yeri Kredisi Nedir?

Bir işletmenin işletmeyi büyültmek adına, işletmeye farklı alanlarda yatırım yapmak adına ve işletmenin giderleri için kullanmak adına bankaların sağladığı finansman desteğidir. Belli bir miktarda parayı iş yerine sağlar ve karşılığında faiz oranı ile hesaplayarak bu ücreti belli süre içerisinde geri alırlar.


İş Yeri Kredilerine En Fazla Kaç Ay Vade Yapılır?

Günümüz kanunlarını incelediğimizde iş yeri kredilerine en fazla 120 ay vade sağlanmaktadır.


Yatırım Amaçlı İş Yeri Kredisi Almak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

İş yeri kredisine sadece gerçek kişiler başvurabileceği gibi belli bir işletmeye sahip kişiler başvurabilmektedir. Verilen krediler kesinlikle TL cinsinden verilerek ödemeler TL cinsinden alınmaktadır. Farklı para birimleri bu kredide geçersizdir.


İş Yeri Kredisi Almak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Kullanım amaçlı iş yeri kredisi almak isteyen kişilerde olaylar daha farklıdır. Bu kredi türünü hem gerçek kişi alabiliyor hem de tüzel kişiler alabiliyor. Avantajları daha fazladır. Üstelik bu kredi türünde USD, GBP ve EURO gibi farklı para birimlerinde de kredi sağlanabiliyor. Aynı zamanda KKDF’den muaf olacaksınız.KKDF Nedir? KKDF Oranları Nedir?

Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu kısaltması olan KKDF işletmeye verdiği kredi faizini kullanarak Gelir İdaresi Başkanlığına iletilmek üzere banka tarafından %15 belirlenen miktarı alır. KKDF oranları %15 olarak belirlenmiştir.


BSMV Nedir? BSMV Oranları Nedir?

Banka Sigorta Muamele Vergisinin kısaltması olan BSMV aldığınız kredi tarafından bankaların sizde BSMV adı altında aldığı paradır. Bu vergi oranı %5 olarak belirlenmiştir.


İş Yeri Kredisi Almak İçin Gereken Bazı Şartlar

İş yeri kredisi almak için gereken bazı şartlar

1- Alacağınız kredi karşısında sizden ipotek isteyebilirler.

2- Kredi alacağınız bankalar gerekli görürse ek teminat isteme hakları vardır.

3- Kredi çekecek müşterilerden hayat, zorunlu deprem sigortası ve iş yeri sigortası gibi ürünleri sizlere sunabilirler. Bu sigortaları yaptırmadan size kredi sağlamayabilirler. Bankalarda kendilerini güvence altına almak amacıyla böylesine şartlar sunmuştur. Kredi başvurusu yapacak kişilerin gereken şartları karşılaması gerekir.

Sizin İçin Seçtiklerimiz
Ortalama Hesaplama Kaç Saat Geçtiğini Hesaplama
İskonto (İndirim) Hesaplama Kdv den matrah bulma
Yüzde indirim hesaplama İki Tarih Arası Hesaplama