Konut Kredisi Hesaplama

Konut kredisi günümüzde birçok kişinin ihtiyaç duyduğu krediler arasında gelmektedir. Konut kredisi çekmeye karar veren insanlar en uygun fiyatları araştırmaya koyulurlar. Konut kredisi hesaplama aracı sayesinde en uygun krediyi bulabilirsiniz. Kredi çekilecek tutar, vade ve faiz oranı ile birlikte kolay bir şekilde hesaplama yapabilirsiniz. Bu sonuçlar doğrultusunda Konut Kredisi Hesaplama işlemi yapabilirsiniz.


Konut Kredisi Hesaplama Aracı

*Doldurulması zorunlu alanlar.


Diğer Hesaplama Araçları
İhtiyaç Kredisi Hesaplama İş Yeri Kredisi Hesaplama
Taşıt Kredisi Hesaplama KDV Hesaplama
Yüzde Hesaplama Kâr Hesaplama


Konut Kredisi Nedir?

Bankaların müşterilerine evi teminat gösterme şartıyla sağladıkları kredi desteğidir. Belirli faiz oranı ile birlikte vadeli olarak sizlere bu krediyi sunmaktadır.


Mortgage Nedir?

Bu finansman şekli müşterilere konut olarak alacakları bir yeri satın almaları için eve ipotek koyularak sağlanan parasal destektir. Vergi yönünden sizlere avantaj sağlayan bir yöntemdir.


Ev Kredisi ve Mortgage Arasındaki Fark Nedir?

Ev kredisinden sabit faizler bulunurken mortgage kredisinde değişkenlik gösteren oranlarla karşılaşma ihtimaliniz vardır. Ayrıca ev kredisi çeken müşteriler taksitlerini aksattıkları takdirde bir sene boyunca bu aksatmayı telafi etme şansları bulunuyor. Mortgage sisteminde bankanın kararına kalmış bir durumdur. Banka sizlere paranızı geri vererek oturduğunuz konutu satışa çıkartabilir. Böyle bir hakkı bulunuyor.


Konut Kredisi Başvuruları Neye Göre Değerlendirilir?

Genel olarak bu değerlendirmeler her bankanın kendi şartlarına göre yapılmaktadır. İlk olarak bakılan özellikler kredi notu, finansal geçmişiniz, aylık geliriniz gibi özellikler olacaktır. Eğer bu bilgilerde olumsuz bir sonuç ile karşılaşmazlar ise kredi desteği sağlarlar. Kredi notunuzun düşük olması veya aylık net gelirinizin olmaması gibi durumlar olumsuz yanıtlanmasına sebebiyet verecektir.Ev Kredi Başvurusu Nasıl Yapabilirim?

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte kredi başvurusu yapabilme yöntemleri artmıştır. Çok kolay bir şekilde bankaların sitelerinden kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Aynı zamanda bankaya giderek de kredi başvurusunda bulunma şansınız vardır. Bankalardan veya bankanın internet sitesi üzerinden krediler hakkında genel bilgilere ulaşabilirsiniz. Bankalar sizlerden gelir bilgileri, kimlik ve satın almak istediğiniz ev ile ilgili belgeler isteyecektir. Kat mülkiyeti ve kat irtifakı tapusu hazır olarak bankaya başvuruda bulunmanız gerekir.


Vade Nedir?

Çekilecek kredinin ne kadar süre içerisinde geri ödeneceğine vade denir. Kısaca geri ödeme süreside denilebilir.


En Fazla Ne Kadar Tutarda Konut Kredisi Alabilirim?

Alabileceğiniz tutar her bankaya göre değişiklik gösterecektir. Bunun nedeni her bankanın farklı koşullara göre kredi sağlamasıdır. Bankalar sizlerin kredi alabilme durumlarını göz önünde bulundurarak en uygun kredi miktarını size sunarlar. Bu aşamada sizlere en uygun tutarı sağlayacak bankayı özelliklerinize göre seçmelisiniz.

Sizin İçin Seçtiklerimiz
Ortalama Hesaplama Kaç Saat Geçtiğini Hesaplama
İskonto (İndirim) Hesaplama Kdv den matrah bulma
Yüzde indirim hesaplama İki Tarih Arası Hesaplama