Sigara Maliyeti Hesaplama

Sigara kullananlar maddi yönden büyük bir zarar yaşamaktadırlar. Sigaranın sürelerde ne kadar maliyetli sonuçlar verdiğini görmeniz açısından hesaplamalar yapabilirsiniz. Günlük içilen sigara adede ve güncel sigara paketi fiyatı ile birlikte gün kaç yıl içtiğinizi sitemizdeki sigara maliyeti hesaplama aracına girerek şimdiye kadar ki zararınızı görebilirsiniz. Sizlere manevi yönden zarar sağlayan sigaranın maddi yönden zararlarını da görmeniz için faydalı olacaktır.


Sigara Maliyeti Hesaplama Aracı

*Doldurulması zorunlu alanlar.

Diğer Hesaplama Araçları
İdeal Kilo Hesaplama Vücut Kitle Endeksi Hesaplama
İki Tarih Arası Hesaplama Şifre Oluşturucu
İhtiyaç Kredisi Hesaplama Taşıt Kredisi Hesaplama


Sigara Nedir?

Genel olarak 85 ila 100 mm uzunluğunda bulunan ve 4-8 mm genişliğinde üretilen maddedir. İçerisinde kağıda yuvarlak bir tasarım ile sarılmış tütün bulunmaktadır. Bu ürünü otçul hayvanların hiçbiri tüketmemektedir. İçerisinde zararlı maddeler insanlara çok fazla zarar sağlamaktadır.


Sigaranın Zararları Nelerdir?

Sigaranın zararları çok geniş alanlara yayılmıştır. Hem maddi hem de manevi zararları bulunmaktadır. Ölüme kadar yol açabilecek ciddi sorunlar yaratır. Vücudunuzdaki tüm iç organlara zarar verebilir. Sistemsel olarak vücudunuzun zarar görmesine yol açacaktır. Solunum güçlüğü çekmenize neden olur. Uzun süreli kullanımlarda kalp ve damar hastalıklarına yol açar. Damar tıkanıklıkları, beyin hücrelerine zarar, iktidarsızlık gibi birçok sorunu beraberinde getirir. Manevi olarak verdiği zararların yanında maddi olarak da uzun sürelerde ciddi sorunlara yol açmaktadır. Yıllık hesapladığınızda 15 TL olan bir sigarayı günde bir paket içen birisi 5.475 TL zarar etmektedir.


1 Dal Sigara İnsan Ömrünü Ne Kadar Etkiler?

Yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda günde 1 adet sigara içmenin insan ömründe 11 dakikaya denk geldiği gözükmektedir. Sizin bünyeniz dayanıklılığına göre farklılık gösteren bu durum artıp azalabilmektedir. Kronik sorunu olan kişilerde bu durum artmaktadır. Gün içerisinde bir paket içen biri uzun süreli devamlılık durumunda ciddi sorunlar ile karşılaşır.Sigara Nasıl Bağımlılık Yapar?

Sigaraya başlayanların çoğu bir kez denemekten zarar gelmez diyerek başlamaktadır. İçerisinde ki fiziksel bağımlılık yaratacak maddeler insanların bir kez içmesinden sonra bağımlı olmalarına neden olmaktadır.


Sigarayı Bırakmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Sigarayı bırakmak isteyenler için Sağlık Bakanlığının destek verdiği ALO 171 hattı sizlere yardımcı olacaktır. ALO 171 hattı sayesinde sigara bırakmak isteyenlere gerekli yönlendirmeler yapılmaktadır. Sizlere telefon üzerinden danışma hattı sayesinde gerekli tedbirler sağlanacaktır. Sizlere bağlanan operatörler bu hizmet için özel eğitim almış kişilerden oluşmaktadır. Sizlerin psikolojilerini en iyi şekilde analiz edebilirler. 7/24 hizmetleri sayesinde sizlere en iyi desteği sağlayacaklardır. Bunun yanı sıra sizlere sigaranın zararları hakkında bilgiler vererek sigaradan soğutmaya çalışırlar.

Sizin İçin Seçtiklerimiz
Ortalama Hesaplama Kaç Saat Geçtiğini Hesaplama
İskonto (İndirim) Hesaplama Kdv den matrah bulma
Yüzde indirim hesaplama İki Tarih Arası Hesaplama