Taşıt Kredisi Hesaplama

Taşıt kredisi günümüzde insanlar tarafından oldukça tercih edilen bir kredi türüdür. Taşıt kredisi hesaplama aracı ile kredi tutarı, vadesi ve faiz oranı belirterek kısa sürede toplam krediyi hesaplayabilirsiniz. Bu sayede bankaların sunduğu krediler arasında en uygun olanını seçme şansınız olacaktır. İnsanlar en uygun krediyi bulmak için bütün bankaların kredilerini hesaplıyorlar. Bu sayede Taşıt Kredisi Hesaplama aracı ile en uygun sonuçlara kısa yoldan ulaşabileceksiniz.


Taşıt Kredisi Hesaplama Aracı

*Doldurulması zorunlu alanlar.


Diğer Hesaplama Araçları
İhtiyaç Kredisi Hesaplama Konut Kredisi Hesaplama
İş Yeri Kredisi Hesaplama KDV Hesaplama
Yüzde Hesaplama Kâr Hesaplama


Taşıt Kredisi Nedir?

Gerçek ya da tüzel kişiler fark etmeden ticari ya da bireysel ihtiyaçlar için araç almak istediğinden bankalar tarafından sağlanan krediye taşıt kredisi adı verilir. Sıfır veya ikinci el araç olarak satın alabileceğiniz araçlar için bu krediden yararlanabilirsiniz. Her bankada farklı faiz özellikleri bulunmaktadır.


Taşıt Kredisi Başvuru Nasıl Yapılır?

Kredi başvuruları günümüzde oldukça kolaylaşmıştır. Bankalara giderek yaptığınız başvuruları günümüzde internet ve SMS yoluyla yapabiliyorsunuz. Sizlere sağlanan bu avantaj sayesinde kolay yoldan başvurularınız değerlendiriliyor. Her banka müşterilerde farklı özellikler aradığından krediler değişiklik gösterebilir. Bankaların internet sitesinden en doğru sonuçlara ulaşabilirsiniz.


İkinci El Araç Almak İstiyorum Taşıt Kredisi Verirler Mi?

Genel olarak bankalar ikinci el araçlarda 5 yaşını doldurmama şartı aramaktadır. Aynı zamanda bir kefil istemektedir.


Geri Ödeme Planı Nedir?

Bankaların müşteriye verdiği krediyi geri alacakları süreç içerisinde vade, faiz oranı, vergi durumları gibi bilgileri içeren tablodur.Vade Nedir?

Bankadan alınan kredinin ne kadar sürede geri ödeneceğinin planlamasıdır.


En Fazla Ne Kadar Tutarda Kredi Çekebilirim?

Bankaların sundukları faiz oranları gibi verdikleri kredi miktarı da kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Her banka farklı niteliklere önem verdiğinden dolayı sizlerde aradığı niteliklere göre kredi sağlamaktadır. Sizin krediyi geri ödeme kriterleriniz bankaya uyuyorsa bunu göz önünde bulundurarak kredi miktarını hesaplıyorlar.


En Fazla Kaç Ay Vade Yapılıyor?

Vade sayıları 3 aydan başlatılarak 48 aya kadar çıkmaktadır. Ülkemizde araç alacaklar için yeterli bir vade sayısı olarak gözükmektedir.


Taşıt Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir?

Taşıt kredisi başvuru şartları her bankaya göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak bankalar kişinin gelir belgesi, kredi puanı gibi krediyi ödeyebileceklerine dair belge isterler. Bu şartları karşılayan insanlara taşıt kredisini verirler. Her bankanın farklı şartları olduğundan en doğru bilgiyi bankaların internet sitelerinden alabilirsiniz. Gelirli bir kazancınız veya olumsuz bir kredi notunuz varsa bankalar büyük ihtimal sizlere kredi vermeyecektir. Kredi başvurusu yapmadan önce gerekli kontrolleri gerekli bankayı arayarak da yaptırabilirsiniz.

Sizin İçin Seçtiklerimiz
Ortalama Hesaplama Kaç Saat Geçtiğini Hesaplama
İskonto (İndirim) Hesaplama Kdv den matrah bulma
Yüzde indirim hesaplama İki Tarih Arası Hesaplama