Şifre Nedir? Güvenli Şifre Nedir?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte şifrelerin önemi daha çok önem kazandı. Şifre nedir sorusuna verilebilecek en basit yanıt kısaca güvenlik amacıyla harf, sayı veya özel karakterlerden oluşan güvenlik duvarıdır. İnternet siteleri, banka şifreleri gibi pek çok alanda şifre kullanılır. Şifrenizin bulunması durumunda başınıza gelebilecekleri düşünün. Maddi zarara uğrayabilir, özel yaşamınızla ilgili bilgilerinizin başkaları tarafından görülmesi ve kullanılması kulağa korkunç geliyor değil mi? Bu nedenle güvenli şifre oluşturmalı ve mutlaka çok faktörlü kimlik doğrulaması özelliğini aktif edin. Şifre nedir öğrendikten sonra güvenli şifre nedir sorusu ile ilgilenmek gerekiyor.Güvenli Şifre Nedir?

Güvenli şifre nedir sorusuna kısaca bulunması veya tahmin edilmesi zor şifreler denebilir. Sıkça kullanılan “1234” veya “123456789” gibi şifreler bulunması ve tahmin edilmesi kolay olduğundan güvenilir değildir. Aynı zamanda şifrenizde doğum tarihi, ad, soyad gibi kişisel bilgilerin olması şifrenizin güvenliğini azaltır. Şifrenizin güvenli olması için büyük harf, küçük harf, sayı ve özel karakterlerden oluşması ve 8 karakterden uzun olması gerekir. Örneğin “A+09sj1Cb” şifresi içerisinde büyük harf, küçük harf, sayı, özel karakter barındırmasının yanı sıra 8 karakterden uzun olduğu için güvenlidir. 8 karakterden kısa olan şifreler programlar tarafından daha kolay bulunur. Bu nedenle şifre oluştururken karakter sayısına dikkat etmeniz gerekiyor.


Şifre Nedir?

Şifre Oluşturucu Nedir?

Şifre oluşturucu ile kolaylıkla güvenli şifre oluşturabilirsiniz. Kaç karakterli şifre oluşturmak istediğinizi yazıp oluştur butonuna bastıktan sonra sitemiz sizin için 5 şifre oluşturur. Bu şifreler arasından birini veya birkaçını seçerek kullanabilirsiniz. Şifre oluşturucu, internet ortamında güvenliğinizi sağlamanız için özel olarak hazırlandı. Hiç kimse şifresinin bulunmasını istemez. Maddi, manevi pek çok bilgimizin bulunduğu internet ortamında şifrenin önemi çok kritik. Güvenli şifre oluşturmak konusunda zorlanıyor olabilirsiniz. Şifre oluşturucu tam bu sırada size yardımcı olmak için tasarlandı. Kullanım rahatlığı ve rastgele oluşturulan şifreler sayesinde şifrenizi güvenle kullanabilirsiniz. Oluşturulan şifreler kesinlikle kaydedilmez ve aynı sonuç bir başka kullanıcıya verilmez. Formül üzere çalıştığı için oluşturulan tüm şifreler rastgele üretilir. Bu konuda içiniz rahat olsun. Şifre oluşturucu, oluşturulan şifrenin güvenli olup olmadığını size belirtir. Eğer güvenilir ise oluşturulan şifrelerin başında güvenli şifre yazısını görürsünüz.Şifre Oluşturucu ile Oluşturulan Şifreler

Şifre Oluşturucu ile oluşturulan örnek 5 şifre aşağıdaki gibidir. Aşağıda bulunan şifreler pek çok kişi tarafından görüleceği için kullanmanızı tavsiye etmiyoruz.

M4Te6?9iFR
1_iFZTxsQi
2?4v-Bn3*U
10$5ff6246
VCfO6tmU50Diğer Yazılar

Tatilden Önce Yapılması Gereken 5 Şey

Yorucu geçen iş hayatımızın sonunda yaz geldi ve tatil planları yapılmaya başlandı..

Devamını Göster

Sigaranın Zararları

Sigara içen veya yoğun bir şekilde sigara dumanına maruz kalan bir gebenin çocuğuna ciddi zararlar verdiği bilinmektedir.

Devamını Göster

Burç Nasıl Hesaplanır?

Günümüzde en çok önem verilen konulardan biri de burçlardır. Astroloji noktasında araştırmalar yapan ve kendi doğduğu..

Devamını Göster

İvme Nasıl Hesaplanır?

Pandemi süreci ile birlikte çoğu kişi işe gidemedi ve evden çalışmaya başladı. Evden çalışma fırsatı olmayan kişiler ise işsiz kaldı.

Devamını Göster..
İvme Nasıl Hesaplanır?
Kur Tablosu
Dolar: 8.6933 TL
Euro: 10.3538 TL
BTC: 314.550,00 TL
ETH: 19.213,00 TL
Kur Tablosu
Dolar: 8.6933 TL Euro: 10.3538 TL
BTC: 314.550,00 TL ETH: 19.213,00 TL