Kilo Vermek İsteyenlere Tavsiyeler

Kilo sorunu günümüzde çoğu insanın ortak problemi oldu. Özellikle yaz aylarına yaklaştıkça herkes kilo vermek için uğraşır, spor ve diyet yapar. Kilo vermek sadece dış görünüşünüzü güzelleştirmek anlamına geldiği gibi aynı zamanda sağlıklı bir vücuda sahip olmak demektir. Bu sebeple sağlıklı bir şekilde kilo verilmelidir. Eğer sizde kilo vermek istiyorsanız sizler için hazırladığımız Kilo Vermek İsteyenlere 5 Tavsiye başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.Diyetisyene Gidin

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek herşeyden önemli. Dış görüntünüzü güzelleştirmek için hiçbir şey yemeden gün geçirmeniz dış görüntünüzü güzelleştirebilir fakat sağlığınızdan olabilirsiniz. Bu sebeple diyetisyen yardımı almanız oldukça önemlidir.

Gazlı İçecek Tüketmeyin

Gazlı içeceklerin zararları saymakla bitmiyor. Astım, diş rahatsızlıkları, kalp rahatsızlıkları, böbrek rahatsızlıkları, üreme rahatsızlıkları, aşırı şeker yüklemesi, osteoporoz, obezite bunlardan sadece birkaçı. Bağımlılık yapması sebebiyle de bırakması oldukça zor. Gazlı içecek tüketen insanların tip 2 ismi verilen diyabet hastalığına yakalanma riski diğer insanlara göre %80 daha fazla olduğunu biliyormuydunuz ?

Az Ekmek Tüketin

Ekmek uzun süre tok tuttuğu için vücut gün içinde diğer besinlere ihtiyaç duymaz ancak ekmek tüketilmediğinde kişi tüm besinleri tüketmek ister. Bu durum bazı insanlarda kiloya sebep olduğu gibi bazı insanlarda da ishal, gaz, mide krampları, kabızlık hastalığına sebep olur.Hızlı Yürüyün

Hızlı yürümeyi alışkanlık haline getirin. Eğer bu alışkanlığı edinirseniz gün içinde işe giderken veya gezerken farkında olmadan daha hızlı kilo verebilirsiniz.

Düzenli Spor Yapın

Spor yapmak için spor salonuna kayıt olmanız gerekmiyor. Akşamları oturduğunuz semtte 1 saatlik yürüyüşün bile faydaları saymakla bitmez. Unutmayın ki kilo verebilmeniz için gün içinde aldığınız kalorinin harcadığınız kaloriden az olması gerekiyor.

İdeal Kilo Hesaplama ve Vücut Kitle Endeksi hesaplama araçlarımızı kullanarak ideal kilo ve vücut kitle endeksinizi öğrenebilirsiniz.

Kur Tablosu
Dolar: TL Euro: TL
BTC: TL ETH: TL