İnternetten Alışveriş Yapmak

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte özellikle pandemi döneminde internetten alışveriş yapmak daha popüler hale geldi. Taksit ve kapıda ödeme gibi seçenekler ile ödeme yapılabilmesi insanlara güven veriyor. İstenilen ürünü farklı farklı sitelerde ve fiyatlarda satıldığı için internetten alışveriş yapmak konusunda dikkatli davranmak gerekiyor. Aynı ürün bir başka sitede daha ucuza satılıyor olabilir. Bu nedenle iyi bir araştırma ve satıcıya yapılan yorumlar incelenmelidir.


İnternetten Alışveriş Yapmak

İnternet her geçen gün daha yaygın hale geliyor. Bu durumu fırsat bilen bazı kötü niyetli kişiler ise kolay yoldan para kazanmak için sizi kandırmaya çalışıyor. Resim eğer efektler ile süslenmiş, üzerinde oynamalar yapıldıysa bu ürünleri alırken daha dikkatli olun. Karşılaşacağınız ürün resimdeki kadar güzel görünmeyeceği için hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. İnternetten alışveriş yapmak konusunda dikkatli davranılmalıdır. Dilerseniz bu unsurları birlikte inceleyelim.Fiyat

İnternetten alışveriş yapmak istiyorsanız bir ürün satın alırken mutlaka fiyat karşılaştırması yapmalısınız. Aynı ürün birden fazla sitede satıldığı için aynı ürünü daha ucuza alma şansınız olacaktır. Aynı ürünü fiyatı ucuz diye almakta doğru bir davranış değildir. Satıcının yaptığı ticaretler ve puanları incelenmeli, bu araştırmalar sonucunda sipariş verilmelidir.

Yorum ve Puan

İnternetten alışveriş yapmak istiyorsanız yapacağınız ilk iş satıcı hakkında yapılan yorumları okumak olmalı. Almak istediğiniz ürünü alan kişilerin yaptığı yorumlar sizin mağdur olmanızı engelleyebileceği gibi güvenle alışveriş yapmanızı da sağlayacaktır. En az yorumlar kadar kullanıcıların vermiş olduğu puanlarda önemlidir. Çoğu kişi yorum yazmak ile uğraşmak istemez ancak birkaç saniye içerisinde kolaylıkla puan verebileceğinden pek üşenmezler. Puanı yüksek olan satıcılar daha rahat müşteri bulabildiğinden müşteri memnuniyetini yüksek tutarlar. Bu nedenle puanı yüksek satıcılardan alışveriş yapmak her zaman daha güvenlidir.

Kargo Süresi ve Ücreti

İnternetten alışveriş yapmak için bir ürün buldunuz ve sipariş vermek istiyorsunuz. Dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise kargo süresi ve ücreti. Aynı ürünü bir başka satıcı daha kısa sürede kargoya teslim ediyor ve kargo ücreti almıyor olabilir. Bu gibi ufak detaylar ürünün size daha hızlı ulaşmasını ve kargo ücreti ödememenizi sağlayabilir. Bu nedenle dikkatli olunmalıdır. Sipariş verdikten sonra çok uzun süre sonra kargoya verileceğini öğrenmeniz sizi mutsuz edecektir.Kapıda Ödeme

İnternetten alışveriş yapmak için ürünü seçtikten sonra ödeme yapmanız gerekiyor. Ödeme seçenekleri arasında kapıda ödeme seçeneği varsa mutlaka bu seçeneği seçmelisiniz. Ürün size ulaştığında görerek teslim alacağınız ve ödeme yapacağınız için mağdur olma ihtimalinizi düşürecektir.

İndirimler

İnternetten alışveriş yapmak istiyor ve zaman probleminiz yoksa acele etmeyin. İnternet üzerinde satış yapan kişiler arasında sürekli olarak rekabet olduğu için sık sık kampanyalar düzenlenir. Almak istediğiniz ürünü takibe alın ve indirime girmesini bekleyin. Bu sayede aynı ürünü daha uygun fiyata alabilirsiniz.

Kur Tablosu
Dolar: TL Euro: TL
BTC: TL ETH: TL