Amazon'dan Sağlık Takibi Yapan Akıllı Bileklik

Amazon tarafından yeni yapılan açıklamalar ile birlikte, akıllı bileklik sektörüne farklı bir bakış açısı kazandıracak yeni bir ürün tanıtıldı. Herhangi bir ekrana sahip olmayacak olan bileklik sayesinde kullanıcılar, kendi sağlıklarını mobil uygulama üzerinden takip edebilecekler. Amazon tarafından yakın zamanda yapılan duyuru ile yeni bir akıllı bileklik olan Halo tanıtıldı. Amazon Halo sayesinde kullanıcılar, kendi sağlık durumlarını en iyi şekilde takip edebilecekler. Amazon Halo’nun rakiplerine göre herhangi bir ekran bulundurmaması ise bizleri biraz şaşırttı.Amazon Halo Özellikleri

Amazon Halo’nun en dikkat çekici özelliği şüphesiz herhangi bir ekran barındırmıyor oluşu. Bu yüzden kullanıcılar, sağlık bilgilerini bileklik ile aynı ismi taşıyan mobil uygulamadan takip edebilecekler. Kullanıcılar uygulama sayesinde; nabız, ateş, yağ oranı, uyku ve fiziksel aktivite gibi bilgilerini kolaylıkla takip edebilecekler. Aynı zamanda bazı ses analizleri sayesinde duygusal değişimlerin belirlenebileceği de tanıtımda yer alıyor.

Amazon Halo, şuanda sadece Bluetooth olarak kullanılabiliyor. Cihazda Wi-Fi desteği henüz mevcut değil. Tabi akıllı bileklik denildiği zaman akla ilk gelen sorulardan bir tanesi, şarjının ne kadar gideceğidir. Amazon tarafından yapılan tanıtımda Halo’nun 7 gün boyunca şarj ihtiyacı olmadığı belirtildi. Aynı zamanda cihazın 90 dakika gibi bir sürede tam olarak şarj olabildiği de söylendi.

Cihazın tasarım kısmına bakıldığı zaman, oldukça şık bir görüntüye sahip olduğu söylenebilir. Akıllı bileklik şuan için sadece 3 farklı renk seçeneği ile kullanıcılara sunuluyor. Tasarım konusunda en büyük değişikliğin ise ekrana sahip olmayışı olduğunu daha önce söylemiştik. Bu özelliği ile oldukça dikkat çekici ve merak uyandırıcı olduğunu söyleyelim.

Hızlı Yürüyün

Cihazın üzerinde sağlık bilgilerinizi ölçmek amacıyla yer alan üç sensor bulunuyor. Aynı zamanda cihazda mikrofonlar ve bu mikrofonları açıp-kapatabilmek için bir adet tuş da yer alıyor. Mikrofonların duygu değişimi özelliği haricinde başka herhangi bir işlevi bulunmuyor.

Amazon Halo şuanda Amerika’da 64 $ gibi bir ücretten satışa çıktı. Bileklik ile ilgili masraflar tek sefer ödeme ile maalesef bitmiyor. Bilgilerinizi takip edebileceğiniz Halo mobil uygulamasının da aylık 3,99$ gibi bir ücreti bulunuyor. Ancak bilekliği satın alan kullanıcılara Amazon tarafından 6 aylık mobil uygulama paketi hediye olarak veriliyor. Amazon Halo’nun Türkiye pazarında satışa çıkıp çıkmayacağı ise henüz bilinmiyor.Diğer Yazılar

Tatilden Önce Yapılması Gereken 5 Şey

Yorucu geçen iş hayatımızın sonunda yaz geldi ve tatil planları yapılmaya başlandı. Kimileri yazlığına, kimileri otellere, kimileri ise..

Devamını Göster

Sigaranın Zararları Nelerdir?

Sigara içen veya yoğun bir şekilde sigara dumanına maruz kalan bir gebenin çocuğuna ciddi zararlar verdiği bilinmektedir.

Devamını Göster

Neden
Vergi Vermeliyiz?

Alışverişte, iş yaparken, kiralarda ve daha birçok yerde karşımıza çıkmakta olan vergi nedir? Vergi ne için ödenir? Vergi; kanunla belirlenen ölçütlere..

Devamını Göster

İvme Nasıl Hesaplanır?

Pandemi süreci ile birlikte çoğu kişi işe gidemedi ve evden çalışmaya başladı. Evden çalışma fırsatı olmayan kişiler ise işsiz kaldı.

Devamını Göster..
İvme Nasıl Hesaplanır?
Kur Tablosu
Dolar: 8.6933 TL
Euro: 10.3538 TL
BTC: 311.500,00 TL
ETH: 19.046,00 TL
Kur Tablosu
Dolar: 8.6933 TL Euro: 10.3538 TL
BTC: 311.500,00 TL ETH: 19.046,00 TL